Tento rok vám opět nabízíme náš příměstský tábor. O děti se starají kvalifikovaní pedagogové a nabídka je, jako vždy, velmi pestrá. V případě zájmu si, prosím, stáhněte přihlášku a vyplněnou ji co nejdříve odevzdejte  nebo odešlete k nám, do Cvaku. Těšíme se na Vás i na Vaše děti.
 ČERVENEC 24. – 30.7.2021

Sobota 24.7.    Pod pirátskou vlajkou
Pod pirátskou vlajkou se kapitán Henry Morgan plaví na své lodi Fancy už několik desítek let. Ale v den, kdy bouře na moři stále sílí, tuší kapitán Morgan, že se jeho pirátský osud naplňuje. Proto se rozhodne zakotvit u nejbližšího ostrova, kde schová svůj milovaný poklad. Za několik dní později se jeho loď Fancy potápí po zásahu z děl španělských lodí. Kapitán i s mapou pokladu mizí v hlubinách moře a jeho poklad se už nikdy nedočká nalezení. Podle pirátské legendy kapitán Morgan hlídá svůj poklad a nechce jej nikomu vydat. Máš odvahu vydat se zakopaný poklad hledat? Pak se přidej k nám…

Neděle 25.7.    Údolí dinosaurů
Nedávno slavná lovkyně dinosaurů Pavla Tranti našla kost zatím neznámého dinosaura. Místo nálezu označila dle pokynů svého šéfa ze slavného britského muzea. Bohužel jí její povinnosti neumožnily, aby mohla kopat a hledat dál. Tohoto úkolu jsme se tedy zhostili my a potřebujeme tvoji pomoc.

Pondělí 26.7.   Lesní království
Lesní království se halí do tmy. Všichni lesní skřítkové se schovávají ve svých domečcích a úkrytech. V lese už není možné potkat ani živáčka, dokonce i houby raději zůstaly pod zemí. Zlý kouzelník Paracelsus se snaží ovládnout celé lesní království. Chce, aby mu skřítkové sloužili a našli pro něj pramen kouzelné vody, díky které by byl všemocný. Skřítkové potřebují naši pomoc, vydáš se s námi na záchranou výpravu lesa?

Úterý 27.7.      Pevnost Boyard
Pevnost, která se nachází u pobřeží Francie, byla dostavena v roce 1985. Měla sloužit jako věznice, ale od původních plánů bylo opuštěno. Nyní je pevnost ve vlastnictví otce Fura, který zde schovává svůj poklad. Již několik odvážlivců se pokusilo poklad získat, ale jejich úsilí bylo překaženo množstvím nástrah. Otec Fura vytušil všechny strachy a děsy, které odvážlivci měli a připravil pro ně nesplnitelné úkoly. Překonáš svůj strach, najdeš svoji sílu, vyluštíš zapeklité hádanky a splníš všechny úkoly zadané otcem Furou? 

Středa 28.7.     Faraonova kletba
Na začátku tohoto příběhu bylo velké egyptské království, kterému vládl faraon Ahmos I. Země pod jeho vládou vzkvétala a byla plná přepychu. Ale nikdo už nevěděl, že svého rozmachu získalo království jen díky kletbě, kterou na svoji zem přivolal právě on faraon Ahmos I. Aby kletba mohla být zrušena, musel faraon nechat postavit tu největší a nejhezčí pyramidu. A tak se také stalo, pyramida byla po dlouhé době dostavěna a faraon věděl, že se již nemusí ničeho obávat. Ale s koncem kletby se přestalo dařit i království. Proto se dva kněží pokusili kletbu obnovit, ale jejich rituál byl narušen a zrodila se mumie, která chce království i s faraonem zničit. Mumii lze zastavit jen pomocí artefaktů, které jsou již dávno ztraceny. Pomůžeš nám je najít? 

Čtvrtek 29.7.    Vesmírná záchrana
Kosmonaut René Narmer byl vypuštěn na oběžnou dráhu planety Země, aby se následně dostal dál do vesmíru a zjistil, zda se lidstvo může usadit na jiné planetě. Jeho výzkumný modul se z technické příčiny odtrhl od hlavní rakety a René Narmer teď bezvládně poletuje ve vesmíru. My jsme zachytili jeho nouzový signál a snažíme se rozluštit jeho vzkaz, který by nám měl poradit, jak mu můžeme pomoc vrátit se zpět na Zem. Potřebujeme právě tebe, vesmírného odborníka, který nám pomůže.

Pátek 30.7.      Cirkus
Klauni Ludva a Pudla vkládají velké naděje do vás, kteří jste cirkusovému umění věnovali celý svůj život. Cirkusový um je v ohrožení. Proto jste byli vybráni na jeho záchranu. Vždyť cirkusové umění se traduje od 535 př. n. l., kdy jako první se světu představil cirkus Maximus. Ale nyní, když jsou lidé ovlivněni moderními technologiemi, počítači a televizí, berou cirkusové umění jako něco, co nemá žádnou budoucnost. Proto se pojďme spojit a ukázat světu, že cirkusové šapito má stále své místo na světě.


SRPEN 14. – 20.8.2021

Sobota 14.8.    Indiánská msta
Přes indiánské území má vést železnice, to rozhodně nesmí dopustit velký Mato Tanka. Jeho lid zde žije již několik desítek let a teď je z jejich území nevyžene žádná bledá tvář s divokým strojem na páru. Mato Tanka poprosil dobré duchy o pomoc svým rituálním tancem. Ale duchové území sami nedokážou ochránit, potřebují naši pomoc.

Neděle 15.8.    Tajemství Atlantidy
Lidstvo do nekonečna vylévá chemikálie do moří a oceánů, znečišťuje odpadem všechnu vodu na Zemi a způsobuje smrt vodním živočichům. Toho hodlá využít Orm, vládce Atlantidy, který se chce stát válečným vládcem všech moří. Nadešel den, kdy musí vypuknout válka mezi suchozemci a mořským královstvím. Jediný, kdo může válce zastavit je ten, kdo získá trojzubec krále Atlana.

Pondělí 16.8.   Rytíři krále Artuše
Středověká země krále Artuše je napadena mocnými tajemnými silami. Král se svou královnou i celým dvorem nemá dost sil, aby svoji zem uchránili. Probuď v sobě rytířské srdce a bojuj proti zlu a černé magii. Nauč se moudrosti bájného Merlina, ovládni sílu nezkrotného meče Excaliburu, osvoboď hrad Kamelot a pomoz tak zachránit celou zemi. Ti nejlepší se stanou skutečnými rytíři kulatého stolu. Společně pronikneme do bájných věků středověku a navrátíme zemi krále Artuše mír.

Úterý 17.8.       Detektivní škola
Sherlock Holmes se rozhodl otevřít letní detektivní školu. Pokud se chceš stát pravým detektivem, pak určitě neváhej a přihlas se. Nikdo jiný ti nemůže předat více zkušeností než samotný velký detektiv Sherlock Holmes. Naučíš se odebírat otisky prstů, sbírat důkazy, vyzkoušíš si sledovačku a třeba dopadneme i dlouho hledaného pachatele. 

Středa 18.8.     Stroj času
Kronikář Malachiáš Krines pročítal prastarou kroniku, kterou sepsal jeho praprastrýc a objevil něco, co mělo být navždy světu utajeno – tajemství cestování v čase. Malachiáš má návod, jak sestavit stroj času a je ochoten se s námi o něj podělit. Láká tě podívat se, jak se žilo ve středověku, jak se lovili mamuti nebo dokonce, jak bude vypadat svět v roce 2 134? 

Čtvrtek 19.8.    Zachraň pohádku
Slavná spisovatelka dětských pohádek po dlouhé době vydala svojí nejhezčí pohádkovou knihu. Ale zlí šotkové zjistili, že o nich se v příběhu nepíše, proto se rozhodli vzít osud do vlastních rukou a celou pohádku zpřeházeli. Některé stránky schválně poztráceli a někde dokonce příběh přepsali. Pohádka je teď plná nesmyslů, ale šotkové jsou se svým dílem spokojeni. Pojďme společně šotky z příběhu vyhnat a poskládat knížku tak, aby pohádka měla šťastný konec.

Pátek 20.8.      Trampové na cestách
Nejen spaní pod širákem a zpívání trampských písní patří do znalostí pravého trampa. Ale musí také vědět, jak se má správně chovat v lese, jak rozeznat otisky stop zvířat, určit podle lišejníku sever anebo umět uvázat uzle na několik způsobů. Chceš se stát pravým trampem a naučit spoustu nových věcí, které se týkají přírody? Pak pojď s námi a staň se členem naší velké trampské rodiny.